Грип та його ускладнення

Традиційно з похолоданням зростає кількість захворювань на гострі респіраторні інфекції. Серед них особливо небезпечним є грип. Це хвороба, яка головним чином вражає дихальну систему, а також викликає значну інтоксикацію організму – ломоту в тілі, сильний головний біль, озноб, відчуття жару в тілі, різку загальну слабкість, підвищення температури тіла до 38?-39?С і вище.

Грип – це заразна хвороба, яка швидко поширюється від людини до людини.
Серед небезпечних ускладнень гострих респіраторних вірусних інфекцій є пневмонії. Вони відрізняються важким перебігом, враженням одночасно обох легень, значним порушенням функції дихання, погано піддаються лікуванню традиційними ліками. Особливо важко перебігають пневмонії у дітей, вагітних жінок, осіб, що мають надлишкову масу тіла, хронічні захворювання серцево-судинної системи, цукровий діабет.
   У зв’язку з погіршенням ситуації серед жителів нашого району, необхідно нагадати основні засоби профілактики ГРВІ та грипу.
1. Без особливої потреби не відвідувати місця великого скупчення людей.
2. Після користування громадським транспортом, приходу з вулиці, використання грошей обов’язково мити руки з милом.
3. При контакті з хворими – використання гігієнічних масок.
4. Уникати переохолоджень.
5. Раціонально харчуватись, вживати в їжу вітаміни, природні профілактичні засоби – цибулю, часник, мед, фітотерапію.
На жаль, в наших аптеках, всі ліки можна придбати без рецепта лікаря, хворий часто самостійно вибирає собі препарат, ніби на ринку. Але численні засоби, які тільки знімають симптоми і дають тимчасове полегшення, по-перше – за станом здоров?я підходять не всім людям, а по-друге – маскують перебіг хвороби. Таким чином, як показує практика, люди звертаються до лікарів пізно, у запущених випадках хвороби. Лікування тим ефективніше, чим раніше, чим раніше розпочате і коли воно призначене кваліфікованим спеціалістом.
Ефективним засобом профілактики є щеплення проти грипу, але в період масового спалаху захворювань вони не тільки неефективні, але і протипоказані.
   Цього року ситуація серед хворих у нашому районі, а також у Вінницькій області значно гірша за попередні роки, зросла кількість пневмоній, на жаль є 2 випадки смерті хворих.
   Щоб не допустити розвиток епідемії та ефективно лікувати захворювання, велике прохання до жителів нашого району – виконувати заходи профілактики, та при перших ознаках хвороби звертатися до лікаря, не займатися самолікуванням
Нехай Новорічні та Різдвяні свята принесуть Вам благополуччя та здоров?я!

Рай.терапевт Хоменко Оксана Іванівна