Грип та його ускладнення

Автор: Адмін вкл. .

   Традиційно з похолоданням зростає кількість захворювань на гострі респіраторні інфекції. Серед них особливо небезпечним є грип. Це хвороба, яка головним чином вражає дихальну систему, а також викликає значну інтоксикацію організму – ломоту в тілі, сильний головний біль, озноб, відчуття жару в тілі, різку загальну слабкість, підвищення температури тіла до 38?-39?С і вище.

   Грип – це заразна хвороба, яка швидко поширюється від людини до людини.
Серед небезпечних ускладнень гострих респіраторних вірусних інфекцій є пневмонії. Вони відрізняються важким перебігом, враженням одночасно обох легень, значним порушенням функції дихання, погано піддаються лікуванню традиційними ліками. Особливо важко перебігають пневмонії у дітей, вагітних жінок, осіб, що мають надлишкову масу тіла, хронічні захворювання серцево-судинної системи, цукровий діабет.
   У зв’язку з погіршенням ситуації серед жителів нашого району, необхідно нагадати основні засоби профілактики ГРВІ та грипу.
1. Без особливої потреби не відвідувати місця великого скупчення людей.
2. Після користування громадським транспортом, приходу з вулиці, використання грошей обов’язково мити руки з милом.
3. При контакті з хворими – використання гігієнічних масок.
4. Уникати переохолоджень.
5. Раціонально харчуватись, вживати в їжу вітаміни, природні профілактичні засоби – цибулю, часник, мед, фітотерапію.
На жаль, в наших аптеках, всі ліки можна придбати без рецепта лікаря, хворий часто самостійно вибирає собі препарат, ніби на ринку. Але численні засоби, які тільки знімають симптоми і дають тимчасове полегшення, по-перше – за станом здоров?я підходять не всім людям, а по-друге – маскують перебіг хвороби. Таким чином, як показує практика, люди звертаються до лікарів пізно, у запущених випадках хвороби. Лікування тим ефективніше, чим раніше, чим раніше розпочате і коли воно призначене кваліфікованим спеціалістом.
Ефективним засобом профілактики є щеплення проти грипу, але в період масового спалаху захворювань вони не тільки неефективні, але і протипоказані.
   Цього року ситуація серед хворих у нашому районі, а також у Вінницькій області значно гірша за попередні роки, зросла кількість пневмоній, на жаль є 2 випадки смерті хворих.
   Щоб не допустити розвиток епідемії та ефективно лікувати захворювання, велике прохання до жителів нашого району – виконувати заходи профілактики, та при перших ознаках хвороби звертатися до лікаря, не займатися самолікуванням
Нехай Новорічні та Різдвяні свята принесуть Вам благополуччя та здоров?я!

Рай.терапевт Хоменко Оксана Іванівна


High Quality Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration FCT