Як з 1 січня 2016 року зміниться система оподаткування для сільськогосподарських товаровиробників?

Автор: Адмін вкл. .

   Верховна Рада України після довготривалого узгодження таки ухвалила урядовий законопроект № 3688 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році”. За відповідне рішення проголосував 251 народний обранець.

   Ключові пункти нової редакції Податкового кодексу України:
1. Головною і найважливішою нормою, на якій принципово наполягали аграрії, є збереження спрощеної системи оподаткування для сільгоспвиробників (так звана четверта група) до 1 січня 2017 року. Водночас, збільшено розміри ставок податку з 1 га (у відсотках бази оподаткування):
- для ріллі, сіножатей і пасовищ до 0,81 (попередній розмір ставки – 0,45), а в гірських зонах та на поліських територіях до 0,49 (попередній розмір ставки – 0,27);
- для ріллі, сіножатей і пасовищ, які використовуються для вирощування продукції рослинництва на закритому ґрунті, до 5,4 (попередній розмір ставки – 3);
- для багаторічних насаджень до 0,49 (попередній розмір ставки – 0,27), а в гірських зонах та на поліських територіях до 0,16 (попередній розмір ставки – 0,09);
- для земель водного фонду до 2,43 (попередній розмір ставки – 1,35).
Примітка УАК: таке підвищення суттєво не вплине на витрати платників податку, оскільки наразі підлягає індексації діюча ставка. А після її підвищення індексація проводитись не буде.

2. Спеціальний режим оподаткування (акумуляція ПДВ) переформатовано: загальна сума ПДВ буде розподілятися пропорційно – частина акумулюватиметься на спеціальних рахунках підприємств, а частина перераховуватиметься до Державного бюджету України. Пропорційність залежатиме від виду реалізованої продукції

3. Відшкодування ПДВ при експорті
   Здійснюється відшкодування ПДВ при експорті зернових і технічних культур. Крім того, законодавчо закріплено з 01.02.2016 року створення двох публічних відкритих Реєстрів сум бюджетного відшкодування з хронологічним порядком. Один з яких міститиме перелік заявників на автоматичне відшкодування, а інший – для решти суб’єктів господарської діяльності. Також встановлено чіткі критерії для юридичних осіб, що претендують на автоматичне відшкодування ПДВ:
- доля експортних операцій у господарській діяльності складає понад 40%;
- у разі наявності у суб’єкта господарської діяльності податкового боргу, сума автоматичного відшкодування буде здійснюватися за мінусом такого податкового боргу.
   При цьому з критеріїв видалено норму, яка передбачала відшкодування ПДВ тим суб’єктам підприємницької діяльності, які не були експортерами, а лише мали інвестиції у розмірі 3 мільйонів гривень на рік.

Упрапавління агропромислового розвитку РДА
High Quality Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration FCT