Голова райдержадміністрації Юрій Погорелюк провів нараду із представниками усіх структур району

12 січня голова райдержадміністрації Юрій Погорелюк провів нараду із керівниками структурних підрозділів та установ району, де йшла мова про стан справ на початку нового календарного року в різних сферах життєдіяльності Немирівщини.

Про стан дорожнього господарства району та проходження опалювального сезону розповів начальник відділу інфраструктури та розвитку ЖКГ районної державної адміністрації Юрій Грицун. На даний час триває робота служби райавтодору по розчистці доріг до населених пунктів, складніша ситуація по комунальних дорогах, адже відсутні спеціалізовані підприємства, які могли б виконувати дані роботи. Загалом, начальник філії Немирівський Райавтодор Василь Царенко запевнив, що їхня організація до зими готова, немає недостачі ні в паливно-мастильних, ні в гарячих, ні в посипочних матеріалах. Однак, Немирівська ДЕД, як розповідає начальник філії Віктор Погребняк, хоч справляється із всіма завданнями, та має недостачу саме у працівниках.

Щодо опалювального сезону в освітніх закладах, то на сьогодні школи перебувають у стані мінімального опалювального режиму, так як учні – на канікулах.

Про організацію інформаційної взаємодії при виникненні на території району (міста) надзвичайних ситуацій (подій) техногенного і природного характеру, їх ліквідація та мінімізація наслідків, зокрема про ситуацію в районі у святковий період поінформували начальник сектора з питань безпеки життєдіяльності та взаємодії з правоохоронними органами районної державної адміністрації Ярослав Мараховський, начальник Немирівського відділення Гайсинського відділу ГУ Національної поліції України у Вінницькій області Руслан Грушко та начальник районного сектора Управління ДСНС України у Вінницькій області Олександр Довгий. Керівники даних установ повідомили, що робота у їхніх напрямках ведеться належним чином.

Актуальне на сьогодні питання житлових субсидій озвучив начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Іван Дзюбак. Було зазначено, що із нарахуванням на виплатою субсидій в районі проблем немає, кошти держава виділяє вчасно, без затримок, і перераховується усе в газопостачальні організації. На даний час управління має 2199 заяв на нарахування субсидії на тверде паливо і скраплений газ, на суму 2 млн. 993 тис. 500 грн. А скористатись субсидією на природній газ забажало 9585 уповноважених представників домогосподарств, і ця цифра є значно вищою за показники попередніх років.

Стосовно природного газу, то начальник Немирівського міжрайонного управління газового господарства Анатолій Ратушняк зачитав присутнім зміст факсограми із Міністерства, в котрій ідеться про заборону відключення від газопостачання об’єктів соціальної сфери та домашніх господарств на період пікових температур. Анатолій Степанович також назвав цифри споживання населенням району природного газу: а це, приблизно, 135-140 тис. кубометрів, а при підвищенні температури повітря – 210-215 тис. кубометрів.

Питання надання медичних послуг закладами охорони здоров'я району озвучили на нараді керівники центральної районної лікарні та Центру первинної медико-санітарної допомоги Павло Ткачук та Вадим Чернега. Основною проблемою цієї галузі на даний час є суттєве збільшення хворих на вірусні інфекції, зокрема в районі вже зафіксовано кілька випадків смертей жителів, хворих саме на цю недугу. Тому, медики звернулись до присутніх із проханням максимально берегти своє здоров’я та, по можливості, уникати місць скупчення людей.

Акцентувалась увага на нараді й на освітянській сфері. Начальник відділу освіти райдержадміністрації Олег Томенко виступив із питанням про стан підготовки загальноосвітніх навчальних закладів до роботи в другому семестрі 2015-2016 навчального року. Окремим пунктом було наголошено на зміни в українському законодавстві, за якими, зокрема, фінансування харчування учнів молодших класів та пільгових категорій передається на місцеві бюджети. На сьогодні місцева влада вивчає це питання та аналізуються шляхи його вирішення. Також згідно вищезазначених змін навчальні заклади із кількістю учнів менше 25 не отримуватимуть освітні субвенції, а також передаватимуться на бюджети територіальних громад.

Підсумовуючи нараду, голова райдержадміністрації Юрій Погорелюк зазначив, що цей рік буде нелегким як для держави, так і для району, тому закликав усіх до зібраності, максимальної злагодженості в роботі усіх відділів, управлінь та структурних підрозділів.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації