Перші об'єднані громади Вінниччини отримали обіцяні гроші

Після місцевих виборів 28 жовтня 2015 року на Вінниччині утворились дві об'єднані громади: Калинівська (місто Калинівка та село Дружелюбівка) та Студенянська (села Студена, Затишне, Гонорівка, Брохвичі та селище Козацьке та селища Палійове, Пятихатка, Чабанове, Червона Поляна Піщанського району).

Втім, новостворені громади ризикували залишитись без преференцій через те, що їх не внесли у Перспективний план. Так і сталось, у держбюджетіне заклали коштів на об'єднані громади Вінниччини, адже згідно закону фінансуються лише ті об'єднані громади, які затвердили на обласному рівні.

Після звернень громад та Вінницьких обласних ради та держадміністрації до Кабміну, зміни до Перспективного плану внесли. І тепер на Вінниччині є офіційно визнані дві об'єднані громади. А найголовніше — їм надали обіцяні преференції.

– Найперше — це, звичайно, 60 відсотків на податок від доходів фізичних осіб (ПДФО), –каже заступник голови Калинівської міської ради з питань економіки та бухгалтерського обліку Валентина Гордійчук. – Також мають дати кошти на розвиток інфраструктури міста. Будемо вносити зміни до бюджету громади.

В Студенянській об'єднаній громаді Піщанського району зазначили, що отримали також освітню та медичну субвенції.

– На дитячий садок, дві школи, лікарську амбулаторію та п'ять ФАПів дали нам 7,5 мільйонів гривень, – говорить начальник фінансового відділу Студенянської сільради Студенянської об'єднаної громади Вікторія Монастирська. – Сподіваємось, цих грошей вистачить на все. У нас діти перших-четвертих класів харчуються безкоштовно. Також діти з малозабезпечених сімей мають безкоштовні обіди.

Студенянці планують цього року доробити водогін у Гонорівці, продовжити освітлювати "бригадні" села та навесні проводити ремонт доріг. Решту витрат розподілять на сесії обєднаної громади.

(http://vlasno.info/politika/vlada/mistseva/item/8425-pershi-ob-iednani-hromady-vinnychchyny-otrymaly-obitsiani-hroshi)