День Соборності України відзначили на Немирівщині

Це свято пережило кілька змін своєї назви. Спочатку День Соборності України називався однойменно, потім – День Соборності та Свободи, а із 2014 року – ми знову відзначаємо День Соборності української держави.

Відзначається він щороку 22 січня в день проголошення Акту возз'єднання Української народної республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. На офіційному рівні в Україні День соборності відзначається із 1999 року.

Історичну державну подію минулого століття відзначають на всіх рівнях і в Немирівському районі.

Посадовці та представники громадськості Немирівщини вкотре вшанували пам’ять про доленосний для нашого народу Акт етнічної та територіальної єдності. Цього дня відбулося покладання квітів до братських могил загиблих у роки Другої світової війни, до пам’ятника борцеві за єдність і процвітання України Івану Франку та до могили загиблого улітку в зоні антитерористичної операції на сході держави – немирівчанина Миколи Янюка, котрий, як говорили присутні, віддав за Україну найбільший свій скарб – життя.

У цей день також прийнято згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. – прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації