ПОДБАЙ ПРО СЕБЕ - 4 лютого Всесвітній день боротьби проти раку

4 лютого Всесвітній день боротьби проти раку – Девіз цього дня «Ми можемо. Я можу»

Профілактичні огляди – це своєчасне виявлення злоякісних  новоутворень та запорука продовження життя. Загальновідомо, що не всі захворювання проявляють  себе у вигляді болю, дискомфорту та інших симптомів. Ряд хвороб дає про себе знати лише  в  пізній  стадії,  коли  лікування  їх  стає  складним  і  навіть неможливим.

До  цієї  групи  хвороб  відносяться  онкологічні захворювання. Сучасний рівень медицини дозволяє повністю вилікувати більшість онкологічних  хвороб,  але  лише  при  умові  -  своєчасно  розпочати лікування.

Діагноз «Рак» не є вироком, з цією недугою можна і треба боротись. Страшнішим є незнання і зневіра у свої сили. Ваші знання щодо розвитку та перебігу онкологічних захворювань збережуть вам якість життя після повноцінного лікування і допоможуть побороти страх перед недугою.

На жаль, на ранній стадії захворювання людина вважає себе здоровою і тому не звертається за медичною  допомогою. А хвороба тим часом прогресує, руйнуючи організм.  Щоб запобігти цьому потрібно завчасно виявити перші ознаки недуги. І єдиним  виходом  є  регулярне проведення профілактичних  оглядів,  під  час  яких  виявляються  передракові  захворювання,  які,  якщо  їх  не лікувати, можуть переродитись у рак. Такі  огляди  сьогодні  стають  особливо  актуальними  з багатьох причин,  основними  з  яких  є нездоровий  спосіб  життя,  шкідливі  звички,  особливо  паління,  несприятлива  екологічна  ситуація (хімізація продуктів харчування, забруднення води, повітря та ін.). Тому, своєчасне проходження профілактичних оглядів  є обов'язковим для збереження здоров’я кожної людини.

Якщо ж  під час обстеження  і буде виявлено рак на ранній І стадії (злоякісний процес має чотири стадії),  то  при своєчасному і  відповідному  лікуванні  у  95%  хворих  є  шанс  прожити  довге  і  безхмарне  життя.  При  II  стадії процесу  такий шанс мають - 75% хворих, при III стадії - 40-50%.

Нажаль, коли рак виявляють у IV стадії, шанс прожити обмежується до 1 -2 роками  , а то й менше, в залежності від локалізації пухлини та виду лікування.

У Вінницькій області за рік реєструється до 6000 тисяч (5957 випадків  у  2014 році)  первинних випадків  злоякісних  новоутворень.  Своєчасна  діагностика  становить  60,9%  від  зареєстрованих випадків раку, а своєчасна діагностика раку зовнішньої локалізації  (органи  які  легко  оглянути  без  складних обстежень, при проходженні профілактичних оглядів) - 90,6%.

В  медичних  закладах  області  створені  всі  умови,  щоб  максимально  ефективно  обстежити кожного пацієнта для раннього виявлення раку та передракової патології.

Оздоровлення  пацієнтів  з  передраковими  хворобами  дозволить  запобігти  виникненню  раку, адже захворювання дешевше попередити, ніж його лікувати.

ЗАПАМЯТАЙТЕ!

Проходити  профілактичні огляди необхідно один раз на рік.

Дбайливе ставлення до свого здоров'я дасть змогу уникнути ряду проблем.

Своєчасне виявлення передракових захворювань та раку – запорука успішного подолання недуги.

Бажаємо здоров'я Вам та Вашим близьким!

Підготувала завідувач ІАВ Центру ПМСД А.Герасименко