До уваги органів місцевого самоврядування

29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг".

Відповідно до Закону, з 04 квітня 2016 року повноваження у сфері реєстрації місця проживання фізичних осіб делегуються виконавчим органам сільських, селищної рад. Визначено, що виконавчий орган сільської, селищної ради є органом реєстрації та здійснюватиме реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання особи на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, а саме передачу інформації та/або внесення у встановленому законом порядку відомостей про реєстрацію та зняття з реєстрації місця проживання/перебування  до Єдиного державного демографічного реєстр,  що в результаті позбавить жителів необхідності збирати відповідні довідки про склад сім’ї та проживання, які потрібні при наданні соціальних та інших послуг. Тому територіальні органи ДМС до 4 квітня мають передати відповідним виконавчим органам сільських, селищних рад картотеки з відомостями про реєстрацію особи.

З метою координації дій усіх задіяних сторін та опрацювання плану заходів щодо передачі відповідних повноважень до органів місцевого самоврядування необхідно: виконавчим органам визначити відповідальну особу органу реєстрації з питань ведення Реєстру територіальної громади; радам у найкоротші строки необхідно визначитися із технічними можливостями щодо забезпечення підключення органів реєстрації до Єдиного державного демографічного реєстру та ведення Реєстру територіальної громади; виділити приміщення для зберігання картотеки з питань реєстрації фізичних осіб; утворити комісію по передачі-прийманню картотек від територіальних підрозділів Державної міграційної служби України до органів реєстрації.

Управління економіки райдержадміністрації