Курс на профілактику

Повноцінне харчування. В  сезон ГРВІ- не час для дієт. Любі обмеження в харчуванні(якщо мова не іде про скорочення в раціоні кількості здоби) призводять до того, що організм не доотримує необхідні поживні речовини, що призводить до послаблення імунітету. На даний час лікарі рекомендують людям з хронічними захворюваннями і з ослабленим імунітетом відмовитись навіть від посту.

Вживання  вітамінно - мінеральних комплексів.Ближче до весни овочі та фрукти втрачають вітаміни, за рахунок яких організм вже не отримує ту кількість вітамінів яка йому потрібна. Але слід запам’ятати, що самодіяльністю тут займатись небезпечно. Вітамінні комплекси повинні бути підібрані лікарем.

Запам’ятайте! Порада працівника аптеки  не є лікарським призначенням.

Загартування.Безперечно зміцнює імунітет,  та від разових маніпуляцій толку ніякого. Правильне загартування – довгий, методичний, а головне регулярний процес.  Перед  початком загартування необхідно порадитись з лікарем. По відношенню дітей рекомендація  педіатра чи сімейного лікаря – обов’язкова.

Миття рук.Рекомендується якомога частіше, обов’язково з милом, бажано – з
використанням антибактеріальних салфеток або антибактеріальних рідин. Старайтесь не торкатись брудними руками очей, носа і рота так як ви ризикуєте «транспортувати»   віруси на слизові оболонки.

Маски. При спілкуванні з хворими людьми необхідно використовувати маски. Не гріх одягати їх і в місцях великого скупчення людей: в громадському транспорті, кінотеатрі  і ін.. Крім того, приміщення (домашнє чи робоче) в епідемічний період потрібно частіше провітрювати та проводити в ньому вологе прибирання.

При появі перших симптомів ГРВІ потрібно залишитись вдома і викликати

сімейного лікаря додому.Трудовий ентузіазм в період захворювання може обернутися серйозними наслідками. Це по-перше. А по-друге, не варто брати на себе роль розповсюдника інфекції.

Держсанепідслужба Немирівського району