Служба зайнятості за відродження народних традицій, народного промислу та творчості

Людина живе в оточенні краси і різнобарвності, витонченості форм природи, уміє бачити красу в навколишньому світі і сама творить предмети краси. Мистецтво творити, оздоблювати ужиткові вироби з’явилось і удосконалювалось з часу появи людства на землі. Уміння прикрашати своє оточення розвивалось у взаємозв’язку з потребами людини: створити житло своє естетичнішим, оздобити посуд, одяг, різні побутові речі. Це мистецтво поступово набувало своїх регіональних особливостей, входило в національну культуру, звичаї народу.

З ціллю відродження народних традицій, народного промислу та творчості  Немирівським районним центром зайнятості  проводяться   профінформаційні семінари: «Презентація послуг з професійного навчання» та «Презентація професії» в яких взяли участь 162 чол.  безробітних, які мають повну або базову середню освіту, або займали місця, що не потребують спеціальної підготовки, або мають фах неактуальний на ринку праці.

Здавна славилася Україна своїми талановитими митцями, гончарами, різьбярами, вишивальницями, килимарницями, в’язальницями трикотажних виробів та полотна,  які створювали життєво необхідні речі, що поєднували у собі красу і доцільність. Майстри намагалися не тільки зробити корисні, зручні у побуті предмети, а й прикрасити їх.

Крім того безробітні мали можливість ознайомитися з виставкою робіт народних умільців та з професіями, які відносяться до народних промислів: вишивальниця, виробник художніх виробів з лози, в’язальниця трикотажних виробів та полотна та інш.; порядком надання матеріальної допомоги в період професійного навчання; організацією власної справи за сприянням СЗ.

Протягом 2015 року  Немирівським районним центром зайнятості  проходили професійне навчання 65 чол. безробітних за професією «В’язальниця трикотажних виробів та полотна».

Народне мистецтво не піддається моді,  не залежить від неї, воно більш традиційне, ним повністю управляються незмінні закони краси душі народу.

Провідний фахівець з питань зайнятості Немирівського РЦЗ  Дружинська К.