Найкращий спосіб зробити дітей хорошими!

Автор: Адмін вкл. .

Законодавство України, а саме Сімейний кодекс України в ст. 150, визначає, що батьки зобов'язані виховувати дитину у дусі поваги до прав і свобод інших людей, любові до своєї сім'ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини. Батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, зобов'язані поважати дитину, готувати її до самостійного життя.

Злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов'язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки, - карається обмеженням волі на строк від двох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Так, батьки  (усиновлювачі)  або опікуни чи інші фізичні особи, які на правових підставах здійснюють виховання малолітньої особи, також заклади, що здійснюють щодо малолітнього функцію опікуна, відповідають за неналежні виховання та нагляд, а навчальні заклади, заклади охорони здоров’я, інші заклади чи особи, що зобов’язані здійснювати нагляд за малолітнім, - мають нести відповідальність лише за неналежний нагляд.

Відповідно до статті 12 Закону України «Про охорону дитинства» виховання в сім'ї є першоосновою розвитку особистості дитини. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки або особи, які їх замінюють, мають право і зобов'язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров'я, фізичний, духовний і  моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці. 

  Проте все більше почастішали випадки неналежного виконання батьківських обов’язків.

  З метою здійснення контролю за виконанням батьківських обов’язків службою у справах дітей райдержадміністрації здійснюється обстеження умов проживання, навчання та виховання дітей. Всього протягом 2015 року службою у справах дітей спільно з районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді обстежено умови проживання 147 сімей, в яких виховуються  268 дітей. За результатами обстежень 4 батьків позбавлено батьківських прав відносно 11 дітей, 5 батьків   притягнено  до відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків. Питання неналежного виконання батьківських обов’язків постійно розглядаються на комісії з питань захисту прав дитини, всього протягом звітного періоду було проведено 11 засідань, на яких  було розглянуто  54 питання.

  Шановні батьки! Полюбіть своїх дітей, змініть ставлення до них. Пам’ятайте, найкращий спосіб зробити дітей хорошими – зробити їх щасливими!

З повагою, Служба у справах дітей райдержадміністрації


High Quality Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration FCT