На семінарі у Немирівській ОДПІ йшлося про новації податкового законодавства з 01.01. 2016 р.

Днями у Немирівській ОДПІ відбувся семінар на тему: « Податковий кодекс: зміни з 01.01.2016: соціальні показники. Звітність за 2015 р.», який був проведений для платників  Немирівського району філією державного підприємства «Сервісно видавничий центр».

Семінар відкрила начальник Немирівської ОДПІ Пастушенко Лілія Василівна. Вона розповіла про останні податкові  зміни у зв’язку з набранням чинності  з 01.01.2016 року Закону України від 24.12.2015 р. № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів  України  щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році». Посадовець наголосила, що у фіскальній службі прагнуть, щоб кожен з платників мав змогу здати будь-який звіт, отримати довідки без черг та з дотриманням термінів, а також щоб бізнес заробляв, сплачував податки та створював додаткові робочі  місця і підвищував зарплати найманим працівникам.

На семінар були запрошені 45 юридичних осіб сільськогосподарських товаровиробників підприємств та організацій. Лектором Кирилюк Раїсою Миколаївною були висвітлені  найбільш актуальні питання, що виникли у зв’язку з набранням чинності  з 01.01.2016 року Закону України від 24.12.2015 р. № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів  України  щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році». Зокрема, зменшення ставок єдиного соціального внеску, яке знизить навантаження на фонд оплати праці  до 22 %, відміну утримання  із зарплати 3,6 % ЄСВ, збереження 4 групи  спрощеної системи оподаткування, збереження на 2016 р спецрежиму ПДВ для аграріїв, скасування щомісячних авансових платежів з податку на прибуток, але в той же час підвищення ставки податку на доходи фізичних осіб до 18 %. Зміни  у частині нарахування  податку  на нерухоме майно – до 3 % від мінімальної  зарплати на 1 січня  за 1 кв. м. нерухомості. Також лектор більш детально зупинилася на питаннях електронного адміністрування ПДВ для с/г виробників з 01 січня 2016 року та особливості  декларування  з податку на прибуток  за 2015 рік.

А на завершення податківці нагадали, що в Україні стартувала кампанія з декларування доходів отриманих громадянами у 2015 році, яка продовжиться до 1 травня 2016 року, а також зупинились на основних питаннях по заповненню декларації про майновий стан та доходи, затверджену наказом  Міністерства фінансів України  від 02 жовтня 2015 року № 859.

Присутні учасники семінару удосконалювали свої знання та задавали Раїсі Миколаївні питання, на які отримали змістовні відповіді.

Немирівська ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області