Перезимівля озимини проходить нормально

Автор: Адмін вкл. .

   Перезимівля озимих культур є одним із найважливіших агрономічних питань у виробництві зерна, яке потрібно завжди враховувати.
   Агрономічною службою Немирівщини встановлено постійний моніторинг стану зимівлі озимих культур. Такий моніторинг дає можливість заздалегідь визначити життєздатність посівів і спланувати заходи весняного догляду за ними - підживлення, обробки фунгіцидами й гербіцидами, - щоб виростити високий урожай якісного зерна, а за потреби, - забезпечити господарства насінням ярих культур для ремонту чи пересівання площ.
   З 25 січня по 4 лютого, аграрії району проводили відбір проб рослин (монолітів). Результати відрощування рослин не виявили загибелі посівів озимих зернових культур, підтвердивши цим самим попередній їх стан.
За результатами відрощування перезимівля озимих проходить нормально. Нестабільні погодні умови (починаючи з осені) вплинули на зимостійкість рослин, і як результат слабких і зріджених посівів озимих зернових – 4,3 %, в доброму та задовільному стані – 95,7 %, озимого ріпаку відповідно – 9,5% та 90,5%.
   На сьогодні загроз щодо загибелі посівів немає, але подальший їх стан буде значною мірою залежати лише від розвитку та сприятливості погодних умов під час перезимівлі. Наступне визначення фактичного стану перезимівлі озимих зернових культур і ріпаку аграрії проводитимуть в кінці лютого.

Управління агропромислового розвитку РДА


High Quality Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration FCT