Лінійка-реквієм у Муховецькій школі

«Тим , хто в боротьбі за волю і кращу долю України не дожив до сьогоднішнього дня, тим хто у холодних могилах – присвячується»

Це була не просто лінійка-реквієм, яка розпочиналась із виконання Державного Гімну, це був крик душі, адже всі в скорботі схилили голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито в мирний час ХХІ століття, вшановували пам’ять героїв Небесної сотні.

«Сьогодні день огорнутий печаллю.

Пронизаний наскрізь слізьми людей,

Слізьми за тих, хто не вернувсь з Майдану

Залишивши батьків, родину і дітей»

Ці та інші рядки поезії прозвучали з уст дев’ятикласників Муховецької ЗОШ І-ІІІ ст. , які під керівництвом Самборської В.В. підготували цей захід.

Напередодні у кожному класі було проведено уроки пам’яті, бесіди, тема-тичні лекції, перегляд відеоролика, присвячені героям. Сільський бібліотекар Гук Л.В. підготувала виставку літератури.

« Кожен із Небесної сотні, як і ми з вами  мав свою сім’ю,  батьків, друзів, захоплення, мрії , та поклик  їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за демократичну, чесну Україну. Їх уже немає, але вони є у наших серцях. Тому з того часу 20 лютого на знак вшанування відваги, сили духу й стійкості громадян, які віддали життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, ми щорічно відзначаємо День Героїв Небесної сотні». Ці слова , сказані Валентиною Василівною, запалена свічка, сумні мелодії, хвилина мовчання змусили всіх присутніх в котрий раз відчути на собі жах війни та людських страждань. І сьогодні з уст дітей якось по- особливому прозвучали поезії: « Мамо, я вернусь…», « Небесна сотня», « Сини України»,

«Звернення сина до матері». Кожна строфа вірша відлунювала у серцях біль, смуток, скорботу. А дев’ятикласники , одягнені в українські вишиванки, символізували єдність нашої нації, силу її духу, патріотизм.

Затамувавши подих, учні слухали казку-розмову маленького хлопчика з мамою « Легенда про Ангела».  Сергій Сугак, Оскар Сваток – четвертоклас-ники школи  з такою любов’ю, пристрастю  ввійшли в   роль, своїх героїв, що всі присутні стали впевнені Ангел – охоронець  збереже героїв,  які відстояли Україну, незламну Україну, ціною власного життя.

Світлою молитвою за Україну та патріотичними закликами  завершилася лінійка Пам’яті.