Борги повертати – про людей дбати

23-25 лютого відбулося засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати,  пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. На ній розглядалося питання погашення заборгованості перед Пенсійним фондом України підприємств та підприємців області.

Заборгованість підприємств та підприємців району перед Пенсійним фондом (вважайте перед пенсіонерами) станом на 01.02.2016 року становить 556,7 тис.грн. З них 474 тис. грн. (86%) – це борги по відшкодуванню пільгових пенсій. Пенсій, які виплачувалися дояркам, свинаркам, трактористам за рахунок коштів Пенсійного фонду.  Підприємства (в основному сільськогосподарські) згідно законодавства повинні повертати виплачені кошти  Пенсійному фонду. Проте, з вини окремих керівників маємо думати як платити пенсії пенсіонерам в Гуньці, Язвинках, Супрунівці, Чукові, Вовчкові, Марксово.

Адже ВСК ім.Марко Вовчок с. Гунька керівник Рибачук  Гргорій Іванович заборгувало 283 тис.грн., річна пенсія 17 пенсіонерів.

СВК «Світанок» с. Вовчок, керівник Левченко Олена Олександрівна, Синенький Федір Анатолійович,  90,4 тис.грн., річна пенсія 5 пенсіонерів.

АК «Золота Нива» с. Чуків,  керівник   Педоренко Михайло Федорович, 71 тис.грн., річна пенсія 4 пенсіонерів.

СВК «Марксівський» с.Марксово, керівник Галушко Олег Леонідович, Паламарчук Микола григорович, 16,6 тис.грн., річна пенсія 1 пенсіонера.

Поряд з вищеназваними керівниками хочеться згадати і керівників ТОВ «Брік» Швець Іван Іванович та ТОВ «Зет Груп» Коник Тетяна Володимирівна кожен з яких заборгував пенсіонерам страхових внесків відповідно 65 тис.грн. та 11 тис.грн. Мають борги і підприємці Крупник В.М., Вечірко Н.М., Дубова І.Я., Кохан Л.В., Дробілко І.В., Титаренко О.А., Білоус М.М., Алексеєнко В.В., Потребенко Ю.М., Сальник Р.Г., Тулянцева Г.В.

Управлінням Пенсійного фонду України постійно велася відповідна робота з боржниками. Протягом 2015 року заборгованість по пільгових пенсіях зменшилася на 117 тисяч гривень або майже на 25 відсотків. По всіх боржниках є відповідні судові рішення на користь Пенсійного фонду. Виконавчі листи передано до Державної виконавчої служби для примусового стягнення боргу. Сьогодні і Державна виконавча служба, і управління Пенсійного фонду спільно проводять роботу по виявленню майна боржників для того, щоб за рахунок його реалізації погасити заборгованість.

Багато обіцянок обіцяли вищеназвані керівники та підприємці. А обіцянки, як кажуть старі люди, обіцянки-цяцянки.

Якщо їм байдуже до наших  прохань і можуть не звертати на них уваги, то, сподіваємося, що вони перейматимуться думкою своїх односельчан і працівників.

Управління Пенсійного фонду у Немирівському районі