Право на реабілітаційне лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності приділяє особливу увагу забезпеченню застрахованих осіб (працюючих громадян) і членів їх сімей реабілітаційним санаторно-курортним лікуванням, як одному із заходів по відновленню їх  життєдіяльності та працездатності після  перенесених  важких хвороб.

Реабілітація – це комплекс медичних, педагогічних, професійних і юридичних заходів, направлених на відновлення або компенсацію порушених функцій організму і працездатності хворих.

Основною метою реабілітаційного лікування – є відновлення працездатності та  швидке  повернення до праці.

Виконавчою дирекцією Вінницького обласного відділення Фонду щороку збільшується сума витрат на придбання путівок до реабілітаційних відділень  санаторно-курортних закладів.

За 2015 рік  по санаторно-курортним путівкам, придбаним за кошти Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, перебували на реабілітації 266 застрахованих осіб (в тому числі Немирівського району – 10).    На їх лікування в умовах санаторно-курортних закладів України використано кошти Фонду в сумі 2432 тис.грн. Реабілітаційне лікування  застрахованим особам Вінниччини  надається по 5-ти  профілям захворювань.

Застраховані особи та члени їх сімей  мають можливість відновити своє здоров»я в оздоровницях де систематично удосконалюється комплекс лікувальних та курортних факторів, що використовуються в процесі відновлювального санаторно-курортного лікування. Так,  після гострого інфаркту міокарду та гострих церебральних порушень після стаціонарного лікування в умовах лікувально-профілактичних закладів (лікарень)  доліковування дорослих  проводиться в санаторії «Хмільник»,  після захворювань ендокринної системи – в санаторіях «Шаян», що знаходиться  в  Закарпатській області та «Збруч» Хмельницької області. Доліковування дітей у супроводі дорослих із захворюваннями ендокринної системи  проводиться у  санаторії «Березовий гай» Полтавської області. Вагітні жінки з порушенням перебігу вагітності доліковуються в реабілітаційному відділенні  санаторію «Авангард» Вінницької області, а після оперативних втручань на органах травлення – в санаторії «Кристал» м. Трускавець.

У 2016 році планується забезпечувати путівками до реабілітаційного відділення санаторію «Хмільник» хворих після травм та ортопедичних операцій та до санаторію «Авангард» - опікових хворих .

Відбір хворих на доліковування та видача путівок  здійснюється відбірковими комісіями, які створені при обласних лікарнях ім. М.І. Пирогова, ім. акад. О.І. Ющенка та при обласному ендокринологічному центрі.

Путівки до реабілітаційних відділень санаторіїв видаються застрахованим особам безкоштовно, оскільки повну вартість лікування оплачує Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Хворі направляються до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів безпосередньо із стаціонару лікувального закладу. На  період лікування у санаторії застрахованій особі видається листок непрацездатності.

Відповідно до п.2.14 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров»я України від 13.11.2001 №455, при направленні хворих на доліковування в реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів безпосередньо із стаціонарів, згідно з висновком ЛКК, листок непрацездатності продовжується лікуючим лікарем санаторно-курортного закладу  на весь термін, потрібний для закінчення призначеного лікування та реабілітації з урахуванням проїзду. Застрахована особа може бути звільнена від роботи з приводу одного захворювання разом із реабілітаційним санаторно-курортним лікуванням не більше 4-х місяців безперервно з дня настання тимчасової непрацездатності. Далі, в разі продовження захворювання,  хворий направляється для огляду до МСЕК.

Щодо питання видачі листка непрацездатності одному з працюючих батьків, що супроводжує дитину-інваліда віком до 18 років до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу, то листок непрацездатності видається лікуючим лікарем до від»їзду  в санаторно-курортний заклад на весь термін лікування  дитини у санаторно-курортному закладі з урахуванням часу на проїзд в обох напрямках за наявності висновку ЛКК про необхідність стороннього догляду під час лікування у санаторно-курортному закладі.

В інших  випадках видача листка непрацездатності по догляду за дитиною на період її реабілітаційного лікування нормами чинного законодавства не передбачена.

Таким чином,  право на отримання путівки до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу, придбаної за кошти Фонду має кожна застрахована особа (у т.ч. жінка, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку) після перенесених  важких хвороб із стаціонару на підставі наданих документів:

-медичної довідки ф. № 070(о);

-виписки з історії хвороби;

-довідки страхувальника ( тобто довідки з місця основної роботи).

Директор Немирівської  РВД ФСС з ТВП   Т.В.Білієнко