Пройшла Координаційна рада при голові районної ради

Автор: Адмін вкл. .

Питання місцевого самоврядування були обговорені 1 березня на Координаційній раді при голові районної ради Володимиру Дзевелюку. На засідання були запрошені голова райдержадміністрації Юрій Погорелюк, сільські, селищні та міський голови, начальники структурних підрозділів райдержадміністрації, депутати районної ради. Шляхом голосування було затверджено Положення про Координаційну раду та її склад.

Пожвавлено обговорювалось питання дотримання основних принципів добровільного об’єднання територіальних громад, до чого долучались усі бажаючі в залі. Основний акцент в даному обговоренні робився на необхідність визначення у кількості спроможних територіальних громад, навколо яких об’єднуватимуться інші. Це викликало дискусію в залі, адже були пропозиції для створення і однієї, і трьох, і чотирьох і більше територіальних одиниць у районі, але, що характерно, кожен виступаючий зазначав, що об’єднуватись – потрібно, беручи за основу економічну спроможність та компактність.

Представники місцевого самоврядування у своїх виступах висловлювали думки щодо плюсів та мінусів даної реформи, апелюючи, в тому числі, до досвіду тих громад області, що вже об’єднались (до прикладу, м. Шумськ – районний центр в Тернопольській області – об’єднав 18 територіальних громад; с. Студена – село в Піщанському районі Вінницької області – об’єднало дві територіальних громади). Окремі роздуми були про спектр повноважень майбутніх старост, про нюанси співфінансування усіх громад тощо.  Один із виступаючих наголосив, що, якщо не об’єднатись до липня, то будуть втрачені додаткові кошти, котрі могли б надійти до об’єднаних територіальних громад.

 «По цьому питанню ми вже досить багато обговорили. Немирівський район – специфічний, є найбільшим в області. І приступаючи до питання об’єднання, необхідно зважати та раціональність та доцільність приєднання одних територіальних громад до інших», – зазначив голова районної ради Володимир Дзевелюк.

 

Із раніше запропонованого плану об’єднання територіальних громад Немирівського району із запропонованих семи Кабінет Міністрів України спроможною затвердив лише Брацлавську. На даному етапі, як повідомив селищний голова Віталій Мазур, опісля громадських обговорень – 90% населення – за об’єднання.

Зокрема, на даному засіданні начальник управління економіки райдержадміністрації Олександр Яхно звернувся до присутніх із повідомленням, в якому закликав представників органів місцевого самоврядування Немирівського району взяти участь в 13 обласному конкурсі розвитку територіальних громад.  Проекти можна подавати ще до 16 березня. Олександр Михайлович зауважив, що минулого року завдяки цьому конкурсу до району були залучені 226 тисяч гривень.   

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації


High Quality Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration FCT