Якщо Ви вирішили стати донором

Вирішивши стати донором,  людина робить відповідальний вибір.  Відтепер у її житті з'явився особливий, невідомий раніше сенс – дарувати здоров'я тим, хто потрапив в біду, і знаходити тим самим «кровних хрещеників» - братів, сестер, дітей. Донор несе надію і здоров'я десяткам людей. Тому він не може ризикувати собою заради сумнівних задоволень.

Якщо  Ви вирішили стати донором, Вам необхідно навчитися берегти себе заради інших. Здоровий спосіб життя донора передбачає правильне харчування і прийом вітамінів, відмова від надмірного вживання алкоголю, бажано - і куріння, дотримання інтервалів між дачами крові. Важливо, щоб донорство не заподіяло шкоди ні донору, ні реципієнту.

Якщо з якихось причин лікар сьогодні не допускає Вас до дачі крові, необхідно прислухатися до його рекомендацій. Краще один раз утриматися від дачі крові, ніж потім бути вимушеним назавжди відмовитися від донорства.

Якщо Вас щось турбує, обов'язково порадьтеся з лікарем на Станції переливання крові. При дотриманні простих правил донорство буде корисним для Вашого здоров'я і може на довгі роки стати стилем життя.

АДЖЕ ЯКЩО ВИ - ДОНОР, ОЗНАЧАЄ, ВИ ЗДОРОВІ.

БІЛЬШІСТЬ ЛЮДЕЙ МОЖУТЬ ЗДАВАТИ КРОВ, ЯКЩО ВОНИ:

Почуваються добре та мають бажання допомогти хворому.

•   Не мають протипоказань до донорства.
  •   Віком від 18 до 60 років.
  •   Вагою від 50 кг.
  •   Мають паспорт громадянина України з реєстрацією у Вінницькій області

ЩО РОБИТИ ПЕРЕД ЗДАЧЕЮ КРОВІ:

Намагайтесь  регулярно і збалансовано харчуватися, напередодні здачі

• дотримуйтесь спеціальної дієти;  вживайте побільше рідини;
  •   відмовтесь від вживання алкоголю за 48 годин до процедури;
  •   утримайтеся від вживання аспірину, анальгіну і ліків, що містять аспірин і  обов'язково виспіться, відпочиньте.
    • анальгетики, за 72 години до процедури;  по можливості, не паліть за годину                         до процедури;

ЯК ПІДГОТУВАТИСЬ ДО ЗДАЧІ КРОВІ ?Ø

На передодні і в день здачі крові не рекомендується вживати жирну, смажену і копчену їжу, а також молочні продукти, яйця, масло, шоколад.

► Натще кров здавати не потрібно!

Краще вживати солодкий чай, узвар, хліб, сухарі, сушки, відварні крупи, макарони на воді без масла, соки, морси, компоти, мінеральна вода, овочі, фрукти.

Вранці необхідно легко поснідати.

За одну годину до здачі крові необхідно утриматись від паління.

Не рекомендується здавати кров після нічного чергування або безсонної ночі.

При собі мати паспорт з реєстрацією у Вінницькій області.

ПІД ЧАС ЗДАВАННЯ КРОВІ

Дайте знати в будь-якому випадку, якщо Ви почуваєте себе недобре.

Обов'язково повідомляйте лікаря про можливі ускладнення під час здавання.

ПІСЛЯ ЗДАВАННЯ КРОВІ

Відпочиньте протягом 10 хвилин.

Якщо ви недобре почуваєтеся, повідомте персонал.

Утримайтесь від паління на протязі години.

Протягом 2-3 годин не піднімайте нічого важкого рукою, з якої брали кров.

Краще уникати інтенсивних фізичних навантажень протягом наступних 12 годин.

Алкогольні напої краще не приймати раніше ніж через 8 годин.

Прагніть часто та регулярно харчуватися протягом двох діб.

Вживайте підвищену кількість рідини протягом двох діб.

Обмежень по водінню автомобіля в день кроводачі немає.

Щеплення після здачі крові дозволено робити не раніше ніж через 10 діб.

Приходьте ще раз здати кров через відновний термін. Якщо Ви здорові, але ще не є донором, не зволікайте ні секунди і зробіть все, щоб усунути це прикре непорозуміння. Хай донорство дає Вам відчуття гордості і радості за врятовані життя.

ДАРУЙТЕ ЗДОРОВ'Я ТА БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!

За матеріалами ОЦЗ підготувала завідувач ІАК Центру ПМСД Немирівської районної ради      А.Герасименко