Немирівському коледжу будівництва та архітектури – 70!

4 березня Немирівський коледж будівництва та архітектури Вінницького національного аграрного університету святкує своє 70-річчя. З нагоди цього викладацький та студентський колективи підготували тематичний захід, аби в урочистій атмосфері відзначити іменини закладу.

Директор коледжу Валерій Молодих, котрий обіймає посаду очільника закладу вже теж ювілейних 25 років, у своєму виступі апелював до історії коледжу, згадав його викладачів, досягнення, набуті за довгу історію розвитку і процвітання. Він привітав усіх із цим днем і вручив колегам-педагогам та кращим студентам подяки й Почесні грамоти за сумлінність та старання у навчальному процесі.

До привітань долучились й ректор Вінницького національного аграрного університету Віктор Мазур, голова Немирівської райдержадміністрації Юрій Погорелюк, голова Немирівської районної ради Володимир Дзевелюк, викладачі та випускники закладу.

Зокрема, очільники Немирівщини привітали усю освітню родину із багатою датою, побажали плідних навчальних років, здібних і цілеспрямованих студентів, котрі із достоїнством нестимуть в життя знання і мудрість, набуті в навчальному закладі. Кращі працівники коледжу на чолі із директором Валерієм Молодих отримали Почесні грамоти районної державної адміністрації та районної ради за значний вклад у розвиток освітньої галузі району та за самовіддану працю на ниві навчання молодого покоління.

Довідка

Немирівський коледж будівництва та архітектури Вінницького національного аграрного університету був створений як будівельний технікум в 1945 році для підготовки фахівців-будівельників. З 1945 по 1954 рр. в технікумі проводилась підготовка спеціалістів за двома спеціальностями: «Сільськогосподарське будівництво» та «Технологія будівельних матеріалів», з 1955 р. – за спеціальністю «Промислове та цивільне будівництво», з 1979 р. введено спеціальність «Сільськогосподарське та цивільне будівництво». З 1989 р. технікум здійснює підготовку молодших спеціалістів з спеціальності «Будівництво та експлуатація будівель і споруд». В 1991 р. у технікумі також запроваджено підготовку фахівців із спеціальності «Обслуговування устаткування і систем газопостачання», а з 2005р. – із спеціальності «Землевпорядкування». У 2003 році технікум став відокремленим структурним підрозділом Вінницького державного аграрного університету. У 2009 році навчальний заклад перейменовано в Немирівський коледж будівництва та архітектури Вінницького національного аграрного університету.

Сьогодні коледж готує молодших спеціалістів за трьома спеціальностями:

На базі коледжу працює регіональний навчально-практичний центр, який здійснює підготовку та перепідготовку кадрів за 9 робочими професіями. Також тут проходять навчальну практику студенти інших технікумів і коледжів України.

Підготовку спеціалістів у коледжі здійснюють 60 висококваліфікованих викладачів. Серед них три Заслужені працівники народної освіти України, 11 відмінників освіти України, 15 нагороджені орденами і медалями за плідну працю.

З 1991 року і до сьогодні коледж очолює Молодих Валерій Леонідович – Відмінник освіти України, Відмінник аграрної освіти України ІІІ ступеня, член-кореспондент Академії будівництва України, нагороджений Знаком пошани Мінагрополітики України. Пройшовши довгий і складний шлях від студента Немирівського будівельного технікуму до його директора, він багато зусиль докладає для розвитку свого навчального закладу, результатом чого є те, що ввірений йому навчальний заклад посідає І та ІІ місце серед ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації за напрямком «Будівництво». Крім того Молодих В.Л. активно займається науково-пошуковою роботою, є автором більше 50 індивідуальних проектів громадських будівель і споруд.

Станом на 1 вересня 2015 року контингент навчального закладу складає 345 студентів на денній формі навчання і 65 студентів на заочній формі навчання. 90% з них навчається за рахунок державного бюджету. У коледжі діє студентське самоврядування, профспілкова організація студентів, з ініціативи яких організовується дозвілля студентської молоді.

За 70 років свого існування навчальний заклад підготував близько 9 тисяч висококваліфікованих спеціалістів – техніків-будівельників, техніків газового господарства та землевпорядників. Гордістю навчального закладу є випускники, особливо ті, яким вдалося зробити вагомий внесок у життя українського суспільства. Серед них є відомі фахівці, вчені, зокрема: М.І. Орленко – Герой України, президент корпорації «Укрреставрація»; Д.В.Бабенко – перший проректор Миколаївського державного аграрного університету; М.Ф. Бондар – директор Львівського будівельного технікуму; Т.М.Гіренко – керівник будівельного концерну «Поділля»; В.І. Терновий – професор Київського національного університету будівництва і архітектури та інші.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації