Рання діагностика глаукоми допоможе зберегти ваш зір

Автор: Адмін вкл. .

    Деякі небезпечні захворювання очей на початковій стадії протікають абсолютно безсимптомно. І одно з них - глаукома. Серед всіх офтальмологічних захворювань вона є найпідступнішою. Непомітно, як правило, безболісно вона приводить до повної незворотної втрати зору - сліпоти. Глаукома вимагає уважного відношення до свого здоров'я і постійного спостереження лікаря.

    Найчастіше симптоми глаукоми з'являються після 40 років, а останнім часом і серед людей після 35 років. Тобто ця хвороба вікова. Якщо після 40 років нею страждають 2% людей, то у 70-80 років зір втрачає кожен десятий. Однак трапляються випадки вродженої форми, коли ознаки помітні вже з дитинства.
   Глаукома характеризується трьома основними симптомами: підвищенням внутрішньоочного тиску, зниженням зорових функцій ( насамперед звуження поля зору) та змінами диску зорового нерва.
   Порушення зорових функцій починається, зазвичай, зі змін поля зору (звуження його з носової сторони, випадіння в полі зору ). Пізніше страждає центральний зір. Гострота зору може зберігатись досить тривалий час, тому пацієнти, не підозрюючи про свій хворобливий стан не звертаються вчасно до фахівців.
   Порушення під час глаукоми можуть розвиватися настільки поступово, що їх довгий час пацієнти не помічають.
   Раннє виявлення глаукоми та своєчасне лікування значною мірою сприяє уникненню зниження зору.
   Складність для діагностики можуть становити початкові форми глаукоми, коли ще немає чітких класичних симптомів, а пацієнти не мають ніяких скарг. Відомо дуже багато (понад сотню) проб для ранньої діагностики глаукоми.
   Своєчасне лікування дозволяє нормалізувати внутрішньоочний тиск і призупинити симптоми глаукоми. Як правило, використовують спеціальні препарати, очні краплі, лазерний або хірургічні методи лікування.
   Важливо пам’ятати - виявити перші ознаки глаукоми і спостерігати за перебігом захворювання, коригуючи лікування, може тільки офтальмолог. Чим раніше ця хвороба буде виявлена і чим ретельніше пацієнт спостерігається у лікаря - тим вище вірогідність того, що зір вдасться зберегти на довгі роки.
   Тому дуже важливо регулярно проходити профілактичні огляди, а людям після 40 років - звертатися до офтальмолога на предмет виявлення перших ознак глаукоми, особливо, якщо ви входите до групи ризику. Це люди із цукровим діабетом, судинними патологіями, мігренню, схильністю до спазму судин, курці, а також люди із обтяженою спадковістю, тобто ті, в кого в родині були хворі на глаукому. Перевіряти внутрішньоочний тиск треба і тим, хто колись мав травми ока чи хірургічні втручання на ньому.
   Що вас повинно насторожити? Наступні симптоми - вагомий привід терміново відвідати офтальмолога: прогресуюче погіршення зору, що вимагає частої зміни окулярів; поява «райдужних кругів» при погляді на яскраве світло; відчуття болю або тиску в ділянці очної ямки і надбрів'я - особливо вранці; затуманення зору, ділянки нечіткого зображення в полі зору, звуження меж периферийного зору, особливо з боку внутрішнього кута ока.
   Існують три етапи лікування глаукоми: консервативний – регулярне постійне закапування очних крапель та загальне медикаментозне лікування, лазерний метод лікування та хірургічне лікування.
   Успіх лікування, у першу чергу, залежить від стадії захворювання, на якій воно розпочате. Чим раніше виявлена хвороба та розпочате лікування, тим більше шансів зберегти зір. Крім того, результат залежить і від готовності пацієнта до співпраці, а саме – до ретельного дотримання призначених рекомендацій лікаря-офтальмолога.
   Хворий на глаукому потребує постійного обстеження задля того, щоб своєчасно внести зміни в режим лікування та, таким чином, запобігти погіршенню зору.
   На глаукому може захворіти будь-хто. Тому дуже важливо знати та пам’ятати наступне: глаукома починається і протікає практично безсимптомно, і виявити її розвиток може тільки лікар. Без початого вчасно лікування це захворювання призводить до атрофії зорового нерва і сліпоти.
   Регулярне відвідування офтальмолога і уважне відношення до власного здоров'я допоможуть запобігти її розвитку або уповільнити прогрес.

Районний офтальмолог, Лікар офтальмолог Немирівської ЦРЛ - Цвень Вікторія Василівна


High Quality Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration FCT