Боже слово на передову

Автор: Адмін вкл. .

З Немирова в перший день весни у зону бойових дій, аби здійснювати капеланське служіння, поїхав протоієрей Георгіій Грига, настоятель чотирьох приходів Немирівщини: Чукова, Воробіївки, Чуківського Вовчку та Стрільчинець. 

 Капелан – це священик військової армії, людина, яка добре знає, що таке війна. Хоч він і не має права брати до рук зброю, однак постійно перебуває з солдатами і знає про їхні проблеми, страхи та розчарування. 

 Покликання капелана – бути з бійцями, молитися з ними, підтримувати їх, адже жахіття війни можуть зробити з людини звіра. Пробувши певний час у зоні бойових дій, за бронежилетами і балаклавами отець Георгій бачитиме, в першу чергу, простих, щирих і чутливих людей. Зрештою, коли з усіх боків відбуваються обстріли, коли на твоїх очах гинуть товариші, коли тобі самому доводиться вбивати десятки людей, навіть досвідченим бійцям важко не втратити себе, як людину. Батюшка Георгій буде там для того, щоб подавати руку допомоги.

На передову отець Георгій поїхав не голіруч, він організував гуманітарний вантаж. Немирівчани військовим частинам, що базуються в Широкіно та Гранітне, врахувавши прохання бійців, передали картоплю, свіжі та консервовані овочі, фрукти, засоби гігієни, буржуйки, каву та чай.

Збирати вантаж допомогли прихожани лікарняного храму святителя Луки Кримського міста Немирова, жителі сіл Чукова, Воробіївки, Чуківського Вовчку, Стрільчинець, Шолудьок, Йосипенок, колективи шкіл Чукова та Стрільчинець. Не очерствіли серця благодійників Олександра Безбаха, Віктора Сокольвака, Олександра Григи, Сергія Григи, Володимира Нечаєва, Юрія Марухна, Олександра Дикуна, Анатолія Петрунчака, Олексія Марусича, Олега Сандуляка, Олександра Яценка, Василя Салиги, Юрія Мазура. Підставили свої плечі сільські голови Володимир Кальніцький та Петро Шлапак. До речі, саме очільник територіальної громади Стрільчинець Петро Степанович разом з батюшкою супроводжують вантаж до місця призначення.

В українській армії незабаром на офіційній основі з’явиться посада військового священика - капелана. Зараз батюшки, навіть без спеціального статусу, приходять до військових частин. Адже із кількасот тисяч військових - майже половина віряни, такі результати опитування солдатів. Протоієрей Георгій Грига добровільно поїхав на передову тому, що знає: саме в гарячих точках священики вкрай необхідні. Адже в окопах атеїстів не існує.


High Quality Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration FCT