Управління соціального захисту населення районної державної адміністрації надає роз’яснення

1.На який період надається субсидія   для відшкодування витрат на оплату житлово – комунальних послуг (ЖКП)?

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово – комунальних послуг (ЖКП) призначається на 12 місяців з місяця звернення.

2.Чи потрібно повторно звертатись і з якими документами, щоб перерахувати розмір субсидії на неопалювальний період?

Звертатись не потрібно. Розрахунок буде здійснено автоматично.

Але хочу звернути Вашу увагу на те, що громадянин  якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця  поінформувати управління з питань соціального захисту  населення  про  зміну  складу  зареєстрованих у житловому приміщенні  (будинку)  осіб  (орендарі  - про  осіб, які фактично проживають),   їх соціального статусу,   переліку  отримуваних житлово-комунальних  послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних  послуг,  купівлю  товарів  або оплату послуг.

3.Як ви повідомляєте людям, який розмір субсидії їм наданий після перерахунку на неопалювальний період?

Повідомлення про призначення  субсидії   для відшкодування витрат на оплату житлово – комунальних послуг (ЖКП) за бажанням громадян видаються особисто на руки або через   уповноважених   осіб для жителів сільської місцевості.

4.Якщо фактично не використано нарахованих кубів газу  у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово- комунальними послугами чи можна за рахунок економії не сплачувати обов'язкову плату?

У  разі  коли  вартість  фактично  використаної  послуги менша ніж обов’язкова  частка  витрат  на  оплату  цієї  послуги,  громадяни сплачують  її  фактичну  вартість. Сума субсидії, яку управлінням з   питань   соціального   захисту  населення,  було переказано  на  рахунки  виконавців/виробників житлово-комунальних послуг  для  оплати  їх вартості в розмірі соціальних нормативів і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг,  зараховується  Немирів дільниця Гайсинського управління експлуатації газового господарства ПАТ «Вінницягаз»  як оплата послуг, у тому числі,  обов’язкової частки  платежу  домогосподарства,  на наступні розрахункові періоди.

Ця норма постанови стосується не тільки газопостачання, а також інших  виконавців/виробників житлово-комунальних послуг.

Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації   І.П.Дзюбак