Як готувати дітей до самостійного життя

Одним із пріоритетних напрямків державної політики є надання якісних соціальних послуг сім’ям, в яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, зокрема сім’ям  опікунів, піклувальників. Лише організація  ефективної та системної роботи з кожним опікуном, піклувальником, надання їм соціальної підтримки, допомоги  та забезпечення контролю за станом утримання  та виховання  дітей в таких родинах може

забезпечити  захист прав  та інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та підготовки їх до самостійного життя.

22 березня 2016 року службою у справах  дітей райдержадміністрації спільно з районним центром соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді  організовано та проведено «круглий стіл»  на тему «Як  готувати дітей до самостійного життя» з опікунами, піклувальниками району, в сім’ях яких проживають  15  дітей-сиріт  та 36 дітей, позбавлених батьківського піклування.

З питаннями  профорієнтації, підготовки дітей до виходу в самостійне життя, працевлаштуванням в районі  ознайомила присутніх директор районного центру зайнятості Мельник Людмила Семенівна.

Основна формула вибору професії :

ХОЧУ –  бажання,інтереси, нахили особистості.

МОЖУ- знання, здібності, психологічні особливості, стан здоров’я.

ТРЕБА – попит на обрану професію на ринку праці.

Ось як правильно підходити до вибору професії, адже від цього залежить подальше життя людини, наголосила Людмила Семенівна.

Про порядок отримання виплат державної соціальної допомоги для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, розповіла заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Топольська Тетяна Миколаївна.

Багато питань розглянуто щодо прав та обов’язків, пільг, що передбачені законодавством для дітей даної категорії. Щодо захисту прав дітей на житло та майно, розповіла завідуюча сектора опіки та піклування служби у справах дітей райдержадміністрації Оцупок Наталія Мусіївна.

Консультацію про ведення опікунами, піклувальниками спільно з дітьми щоденників використання коштів державної допомоги надала начальник відділу соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Сташевська Наталія Миколаївна.  Цікавими і змістовними були  розповіді опікунів Нистерук  Анастасії  Яківни з с. Дубовець  та  Драган  Ніни Іванівни з с. Язвинок  щодо планування сімейного бюджету  та формування у дітей навиків до самостійного життя.

Теплі слова вдячності говорили присутні організаторам «круглого столу» за вичерпні консультації та цінні поради.

Завідувач сектора опіки та піклування служби у справах дітей                    Н.М.Оцупок