Канікули на січі

Автор: Адмін вкл. .

Для  усіх школярів найбільш очікуваними завжди є канікули. Особливо радісними вони стали для учні Байраківської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Максима Шимка, оскільки діти  вирушили на Труханівську січ, що знаходиться на однойменному острові у місті Київ. У таку незвичайну подорож запросили козаки-побратими Максима Шимка, Героя України,

ім’я якого носить наша школа. Зв'язок із січчю байраківська громада підтримує завдяки батькам нашого земляка Зої Семенівни та Миколи Федоровича. Саме з їх ініціативи  і була організована триденна екскурсія до Києва з метою вивчення побуту і традицій козацтва, а також ознайомлення з визначними місцями столиці.

 

На Труханівській січі учні отримали знання з тактичної підготовки, основ самооборони, учились влучно стріляти з гвинтівки та лука, а також освоювали майстерність верхової їзди.

 Також байраківські діти  та вчителі мали змогу відвідати визначні місця Києва. Екскурсія розпочалась з Києво-Печерської лаври, Ближніх печер та Успенського собору. Крім того, відвідали виставку унікального українського майстра мікромініатюри Миколи Сядристого.

Наступного дня бунчужний Труханівської січі пан Андрій Петік провів  екскурсію Старим містом, у тому числі містом Володимира та Ярослава. Школярі мали змогу пройтись Ярославовим валом, доторкнутись до Золотих воріт. Далі відвідали Поділ, фундамент Десятинної церкви  та Андріївський узвіз.

Чимало відомих пам’ятників, монументів та будівель побачили, серед них монумент пам’яті жертв голодомору, пам’ятники Володимиру Великому, П. Сагайдачному, Б.Хмельницькому, музей під відкритим небом  Другої світової війни, котрий містив військову техніку, яка уже «відпрацювала» на Сході України.

Не лише про козацтво отримали знання учні. Вони відвідали Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва, що знаходиться на вулиці Б.Хмельницького.

В останній день перебування байраківських дітей на Трухановому острові пан Микола Бондар провів екскурсію Хрещатиком та Майданом, зокрема учні пройшли шляхом Четвертої сотні, до якої входив Максим Шимко, та схилили голови біля пам’ятника Герою України, котрий знаходиться на тому місці, де обірвалось життя козака.

Наші діти з нетерпінням чекають літа, щоб знову відвідати Труханівську січ уже на довше, повністю поринути у дух козацтва, у їхні традиції. Надалі у школі планується проведення козацького фестивалю.

 


High Quality Free Joomla Templates by MightyJoomla | Design Inspiration FCT