Про старість дбати замолоду

Розпочати реформи у системі пенсійного забезпечення - це єдиний спосіб, що дасть можливість підвищити пенсії пенсіонерам і соціальні стандарти всім громадянам. Запровадження накопичувальної пенсійної системи планується з 1 січня 2017 року. Вона передбачає два вікових рівні залучених до неї людей. Обов`язковому пенсійному страхуванню підлягатимуть молоді люди до 35 років – щоб у них було достатньо часу для накопичення пенсійних активів як відчутної доплати до солідарної пенсії. Також, на добровільних засадах за власним бажанням, у накопичувальній системі зможуть брати участь і люди віком від 36 до 55 років. Це особиста справа самої людини. Кожен працівник протягом трудового життя відкладатиме кошти на власний пенсійний рахунок і , вийшовши на пенсію , розпоряджатиметься цими коштами на власний розсуд, не залежачи ні від кого. Передбачається, що у 2017 році ставка внеску становитиме 2% і кожного наступного року вона збільшуватиметься на 1% до досягнення у 2022 році 7%. У подальшому цей відсоток залишатиметься незмінним. Ці гроші людина відраховуватиме не як додаток до нинішніх внесків, зокрема до єдиного соціального внеску, який сплачують працівники і підприємці. Загальна ставка цього внеску не збільшуватиметьмя. Відбуватиметься перерозподіл коштів у межах того внеску, який сплачується нині. Так, у перший рік запровадження накопичувальної системи, у 2017 році, до неї планують залучити майже 6 мільйонів українців. У грошовому еквіваленті цей ресурс становитиме 5 мільярдів гривень. Ці кошти будуть інвестовані в економіку країни, створивши колосальний внутрішній ресурс, який дасть поштовх розвитку національного фондового ринку. Це будуть так звані “довгі гроші”, перше вилучення яких відбудеться лише орієнтовано через 25 років. Так вітчизняна економіка отримає додатковий шанс для розвитку і зростання, а громадяни - шанс на забезпечену старість. Держава гарантуватиме контроль і безпеку збереження коштів.

Управління Пенсійного фонду України у Немирівському районі