Військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») в Муховецькій ЗОШ І-ІІІ ст.

У літописі українських земель є славний період козаччини, який тривав майже 300 років. Сила славного козацтва крилася не стільки  в шаблі, яканавіки залишилася символом виборювання свободи, скільки в справедливому устрої  життя, в звичаях та традиціях.

Козацькі звичаї та традиції спроможні пробудити і підтримувати в нас почуття

національної гідності, відповідальності перед народом, Батьківщиною.

Саме з метою збереження славних козацьких звичаїв і традицій  у Муховецькій ЗОШ  І-ІІІ ст. була проведена військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»). В грі взяли участь 3 рої (учні 7-9 класів): «Побратими», «Отамани», «Чайка». Кожен рій мав свою емблему, клич-девіз, гасло-позивний, прапор, форму, пісню.  В рамках гри були проведені змагання  та конкурси.

Конкурс «Впоряд» передбачав шикування, марш стройовим кроком змаршовою патріотичною піснею. Наступним етапом гри було перетягування линви. Потім рої виконували стрільби з пневматичної гвинтівки. Конкурс «Рятівник» проводився у вигляді тестових завдань та практичних завдання з елементами рятувальних робіт та надання долікарської допомоги. Гра «Відун» мала на меті перевірку знань з історії  України , доби козаччини, українських військових формувань різних епох.

Цікаво пройшов конкурс «Ватра», де учні показали свої артистичні здібності. Та найцікавіше, мабуть, пройшов конкурс кашоварів в рамках змагання «Бівак». Козацька каша, що готувалася за старовинним козацьким рецептом на вогнищі, була особливо смачною.

Перемогу в грі  «Джура»  отримав рій «Побратими» (9 клас), а рої  «Отамани» та «Чайка» розділили друге місце. Гра «Сокіл» («Джура») стала не тільки цікавим  заходом в школі, а й сприяла патріотичному вихованню учнівської молоді на державотворчих героїчних традиціях українського козацтва.